O mnie

PODOLOGA to nauka o stopach. Nazwa ta wywodzi się z dwóch greckich słów: podos – stopa i logos – nauka.

Podologia w nasze polskie progi zaczęła powolutku wchodzić 2003 roku kiedy to odbył się Powszechny Program Profilaktyczny Zdrowe Nogi w którym to miałam przyjemność uczestniczyć. Już wtedy wiedziałam, że PODOLOGIA to jest to, czym chciałabym się zajmować.

Od tamtej chwili cały czas pogłębiam swoją wiedzę z zakresu podologii kończąc szereg kursów i szkoleń, a także uczestnicząc w konferencjach, seminariach i forach podologicznych, gdzie wykłady mają najlepsi specjaliści z kraju i ze świata w dziedzinie: flebologii, dermatologii, chirurgii, diabetologii, ortopedii, podologii.

Moje kursy i szkolenia dają mi uprawnienia do wykonywania wielu zabiegów m.in. do pobierania materiału do badania mykologicznego pod kątem grzybicy paznokci, korekty wrastających paznokci różnymi metodami, terapii pękających pięt, odcisków i brodawek.

Współpracuję z firmą JULEKS producentem butów medycznych, ortopedycznych, roboczych i wkładek indywidualnych. JULEX jest wiodącym producentem obuwia medycznego, roboczego, sanitarnego, operacyjnego, zdrowotnego, profilaktycznego. Polecamy drewniaki, pantolety, sandały dla służby zdrowia, gastronomii i innych profesji.

Z zawodu jestem kosmetyczką. W 1999 r. ukończyłam szkołę kosmetyczną w Poznaniu. W ciągu swojej praktyki zawodowej cały czas pogłębiałam swoją wiedzę, kończąc dwa kursy wizażu m.in. u Pani Jolanty Wagner w Warszawie. Kilka kursów przedłużania i modelowania paznokci na różnych poziomach: podstawowym, zaawansowanym, mistrzowskim i instruktorskim, który upoważnia mnie do Przeprowadzania szkoleń.

Nieskazitelne warunki. Gwarancją skutecznego zabiegu.

Mój gabinet wyposażony jest w dwie lampy bakterio i wirusobójcze (widoczne na zdjęciu) Obydwie lampy emitują promieniowanie UV-C, które zapobiegają pierwotnym i wtórnym zakażeniom pacjenta i personelu drobnoustrojami chorobotwórczymi znajdującymi się w powietrzu. Lampy te zabijają wirusy, grzyby i bakterie.
Jedna z nich to przepływowa lampa bakteriobójcza – lampa ta jest włączona w trakcie trwania zabiegu. Pobiera ona powietrze znajdujące się w gabinecie – wewnątrz lampy dochodzi do sterylizacji powietrza i wypuszcza już oczyszczone. Światło UV-C jest w 100% bezpieczne dla człowieka, gdyż te nie wydostaje się poza kopułę lampy
Druga to lampa bezpośredniego działania w tej lampie promienie UV-C padają bezpośrednio na całą przestrzeń gabinetu dlatego też lampa ta włącza się w nocy gdyż jej promienie nie są zdrowe dla człowieka.

Mój gabinet wyposażony jest również w przenośny generator ozonu. W ozonowanym powietrzu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta dlatego tez ozonator włączany jest na zakończenie dnia pracy.

W moim gabinecie zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach, a pacjent wychodząc z gabinetu ma gwarancje bezpieczeństwa.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Główny Inspektorat Sanitarny zatwierdzają skuteczność promieniowania UV-C w walce z drobnoustrojami.

Bon upominkowy

W gabinecie mogą Państwo nabyć bon upominkowy, który będzie wspaniałym prezentem dla bliskiej wam osoby.

Galeria gabinetu